Kolem rybí hlavy - cyklovýlet okolo západní části Čech

05. Však vy se ještě vrátíte, hoši!

Hracholusky jsou přibližně hodinu cesty daleko, hřeje sluníčko, ideální konstelace zajít se konečně taky vykoupat. Stačí jenom nepotkat už nic, co se jmenuje Dyleň. V podstatě se to povedlo, cesta přes tři kopce a tři rokliny probíhá bez problémů a ještě si člověk jako bonus za Okrouhlým Hradištěm vychutná pohled na kostelík ukrytý mezi stromy v lesní zatáčce.

Zádrhel nicméně přichází v cíli, kde se ukáže jako problém najít ubytování. Jeden kemp má plno, druhý kemp má plno, třetí má ještě pár chatek zabedněných, jenže na jednu noc se tu otevírat okenice neobtěžují.

Zajedeme ještě sem, co tu v recepci sedí ten sympatický mladík. "Chatky jsou obsazené, ale můžu vám nabídnout maringotku." S rozpaky zíráme na oprýskanou kůču, která hrozí každou chvíli se rozpadnout nebo aspoň sjet do rybníka. "Za pět set pade."

Mladý pán je obchodník. Když vidí, že toto neprojde, vzpomíná si ještě na něco. "Vlastně tu máme ještě támhletu chatku. Ta je za čtyři sta čtyřicet." Chatkou je klasická unimo buňka. Na otázku, jestli má aspoň okno, zní odpověď jasně. Že je ale buňka právě stranou s oknem přiražená k jiné chatce, jaksi zmínit opomene.

Zjišťujeme to naštěstí včas a rozhodneme se mrknout ještě do zbývajících dvou kempů, jestli tam nemají něco volného. "Nooo, když myslíte... Ale jsem přesvědčenej, že se zase rychle vrátíte," prorokuje klučina světaznale.

Víceméně měl pravdu. Spletl se jen v tom, že jsme se vrátili do kempu Pohoda, kde se jedna chata uvolnila, když jakási rodina odložila o den svůj příjezd. Nevíme, kdo ani odkud jsou, ale i tak mají naše sympatie. Spíme totiž v luxusní pohodlné chatě, kam bychom se i s koly vešli čtyři, a účet zní na 400 korun.